Sosyal Sorumluluk

VTP
    Buta Grup sanal tecrübe programı VTP ile gençlerin dijital kariyer yolculuğuna yön veriyor. Virtual Tecrübe Programı ile topluma fayda sağlama, değer katma, bilgiyi yayma ve genç yetenekleri keşfetme sürecine devam ediliyor. VTP webinarlar, eğitimler, kariyer sohbetleri ve birimlerde yapılan işlerin paylaşılmasıyla üniversite öğrencisi ve yeni mezun katılımcılarla sürdürülüyor. Tecrübe programları sonucunda birçok katılımcı şirketimizde iş imkânı bularak ekibimize katılıyor. 2020 yılında gençlerin pandemi dönemini etkin geçirebilmesi hedefiyle başlanan projede 1000'den fazla gencin hayatına dokunuldu. VTP İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış Programları ile 3 aylık dönemlerde gençlere eğitim ve tecrübe fırsatı sunuluyor.
VTP Bala
    VTP Bala, STEM alanlarıyla çocukları buluşturuyor. Bilişim ve Robotik eğitimi ile, ortaokul dönemindeki çocuklara robotik, elektronik mühendisliği, programlama ve bilgisayar mühendisliği gibi ivme kazanan alanlarla tanışma fırsatı yaratmak ve çocukları ilgi alanlarına göre güçlendirerek onları geleceğin profesyonel uzmanları olarak yetiştirmeyi amaçlıyor. Geleceğimiz olan çocukların teknolojiye yatkınlıkları, yaratıcılıkları ve öğrenme hevesleri ile verdiğimiz eğitimlerde güzel sonuçlara ulaşıyoruz. Proje kapsamında 100'e yakın çocuğa ulaştık. Çocukların yeteneklerini keşfetmelerine vesile olmaktan mutluluk duyuyoruz.
Sosyal Yardımlar
    Kahramanmaraş merkezli deprem yardımı için 1000 konteyner kent projesine Buta Grup olarak 1 konteyner ev bağışı yaptık. Deprem yardımlarının ulaştırılması için düzenlenen faaliyetlere ekibimizle gönüllü olarak katıldık. Depremdeki yaraların sarılmasına katkı sağlamak için AFAD'a Türkiye şubemizden 100.000 ₺ Azerbaycan şubemizden de 10.000 ₼ bağış yaptık.
Çevre
    Yaşamı ve umudu yeşertebilmek için yeşil seferberliği ile yarınlarımıza sahip çıkıyoruz. 2021 yılında yaşanan orman yangınlarından sonra yeşili koruyabilmek için Buta Grup olarak her bir çalışanımız adına 21 fidanı doğayla buluşturduk. Sürdürülebilir gelecek hedefimiz, gezegenimize ve canlılara olan sorumluluğumuzla her yıl ormanlarımıza nefes olmaya devam ediyoruz.